601 234 271 j.delbar@instytutjd.pl
Witajcie na stronie mojego instytutu

Mindfulness

Zdarza ci się wyjść z domu, a po przejechaniu kilkunastu kilometrów zastanawiać czy wyłączyłeś żelazko? Albo przeszukiwać wszystkie kieszenie w poszukiwaniu kluczyków do samochodu, albo przejechać ulicę, w którą miałeś skręcić, albo po prostu zamyślić się tak bardzo, że umyka ci czas? Albo planować zbyt dużo, wpadać w wir obowiązków,a potem stresować się czy zdążysz, czy wszystko załatwisz…. i wtedy wystarcza iskra żebyś wybuchł, podniósł głos, powiedział coś niemiłego bliskim, ba…. może nawet rzucił czymś żeby rozładować swoje napięcie.

A może doświadczyłeś kiedykolwiek tego, że twoje myśli uparcie krążą wokół jednego tematu, rozkładają daną historię na czynniki pierwsze, wracają do sytuacji przeszłych, tworzą nieprawdopodobne scenariusze przyszłości. Taka sytuacja trwa i trwa, męczy cię, ale sam nie potrafisz przestać…. Jeśli tak zapraszam Cię na 8-tygodniowy trening redukcji stresu metodą MINDFULNESS – organizuję również szkolenia dla firm.

Narzędzia wypracowane na tym kursie pozwolą ci pamiętać o kluczykach, o żelazku, ale też uwrażliwią na własne odczucia, emocje, stany mentalne… pozwolą na ich zauważenie i zrobienie przerwy, małej pauzy na wybór twojej reakcji, twojego zachowania. I może okaże się, że już nie krzyczysz, nie trzaskasz drzwiami, nie rzucasz przedmiotami….

Metoda, według której pracuję, opracowana przez dr Jona Kabat-Zinna, jest dziś powszechnie stosowana w szpitalach w USA , Wielkiej Brytanii , Szwajcarii, Niemczech jako wspomaganie leczenia osób z problemami kardiologicznymi i onkologicznymi. Mindfulness wykorzystuje się też w pracy z dziećmi w opanowaniu stresu szkolnego , w pracy z liderami, menadżerami , jako wspomaganie leczenia niepłodności i wielu innych schorzeń, których powodem jest długotrwały stres.

Po ośmiotygodniowym kursie redukcji stresu metodą mindfulness poczujesz lekkość, radość życia, a wszystko dlatego, że
Twoja głowa po prostu już zawsze będzie z Tobą.