601 234 271 j.delbar@instytutjd.pl
Witajcie na stronie mojego instytutu

Zarządzanie stresem

Stres nie jest czymś co zniknie na zawsze z twojego życia. Nie wyeliminujesz go, ale możesz nauczyć się nim zarządzać , nauczyć się go zauważać i zacząć  dokonywać świadomych wyborów swoich reakcji .

Senność lub bezsenność, brak energii, wypalenie, irytacja, wewnętrzna agresja, nieobecność, smutek, gorsze relacje z ludźmi …. to tylko niektóre efekty długotrwałego stresu. Gorzej jeśli doprowadzi on do poważnych chorób serca, krążenia czy depresji.

Na ogół staramy się leczyć go powierzchownie: masaże, urlop, bieganie, czasami niestety tabletki. Ale to daje  krótkotrwałe efekty, a głównym powodem jest brak rozpoznania przyczyny naszego stresu. Wbrew pozorom większość z nich pochodzi z podobnego źródła: albo żyjemy niezgodnie z prawdziwymi potrzebami, albo jesteśmy za bardzo przywiązani do rzeczy, ludzi, miejsc… albo projektujemy sytuacje, które są bez pokrycia w rzeczywistości albo nie widzimy, że każdy człowiek obok nas jest jaki jest i nie może być taki sam jak ja… wyglądać tak samo i myśleć tak samo, żyć według moich zasad.

Podczas warsztatów i szkoleń uczymy się:

  • zauważania reakcji ciała w czasie sytuacji stresowej
  • zauważania i nazywania emocji towarzyszących trudnościom
  • zaprzestania identyfikowania się z myślami
  • korzystania z potencjału własnego ciała, zmysłów i oddechu jako narzędzi to zarządzania stresem
  • właściwego planowania dnia zgodnie z prawem naturalnym
  • zauważania różnicy między celami a okolicznościami