601 234 271 j.delbar@instytutjd.pl
Zarządzanie Stresem Zarządzanie Energią Life Balance Mindfulness Shri Vivek Wystąpienia Publiczne

Joga

Właściwy dobór ćwiczeń fizycznych to połowa sukcesu w zarządzaniu energią własną i zarządzaniu stresem. O tym , że wysiłek fizyczny stanowi remedium na zaburzone stany emocjonalne, pomaga w depresji i trudnych sytuacjach życiowych napisano mnóstwo artykułów naukowych i książek.

Jednak nie każdy rodzaj ćwiczeń nadaje się dla danej osoby.

Nasi trenerzy wykonują bardzo szczegółowy wywiad dotyczący nie tylko ogólnego stanu fizycznego , ale również rodzaju pracy, warunków w jakich pracujemy, stresu, diety i ilości wypoczynku.

W dzisiejszych zabieganych czasach , gdzie sporo jest pośpiechu, rywalizacji, nadmiaru obowiązków dołożenie sobie wysiłku fizycznego w postaci np. siłowni  poprawi nasz stan emocjonalny na krótką chwilę. Ale aby uspokoić system nerwowy trzeba znaleźć takie ćwiczenia, które będą odwrotne do tego jak wygląda nasze życie. Tylko wtedy mamy szansę na balans w układzie nerwowym.

Jedną z takich propozycji jest shri vivek joga integralna, której jestem certyfikowanym nauczycielem. Ta mało popularna w Polsce forma jogi działa głęboko na nasz system nerwowy, wycisza i uspokaja. Asany wykonywane są dużo wolniej, a relaksacja następuje tu po każdej z nich.

Jogę tę z powodzeniem mogą wykonywać osoby starsze , osoby po urazach czy operacjach.

Obecnie zajęcia shri vivek jogi odbywają się w Gminno- Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie .

Więcej na stronie:shrivivekyogapoland.pl