601 234 271 j.delbar@instytutjd.pl
Zarządzanie Stresem Zarządzanie Energią Life Balance Mindfulness Shri Vivek Wystąpienia Publiczne

Shri Vivek

Shri Vivek Joga

Jeśli szukasz zajęć jogi, na których po roku będziesz zakładał lewą nogę za prawe ucho to źle trafiłeś. Shri Vivek Joga oznacza najwyższą intelektualność, a joga naukę o jedności, medytacji i samorealizacji. Poprzez odpowiedni dobór asan i ćwiczeń oddechowych podczas sesji shri vivek joga doświadczasz głębokiego relaksu, a twój system nerwowy oczyszcza się. Dzięki dodatkowym informacjom towarzyszącym zajęciom i praktyce własnej, uczysz się życia zgodnie z prawami natury  co w efekcie prowadzi do radości i satysfakcji.

Podczas zajęć zyskujesz

coraz większą świadomość swojego ciała i jego potrzeb. Nie używam pasków ani klocków, twoje ciało samo wie jak daleko może się posunąć, do jakiej granicy może dojść. Podczas zajęć nigdy nie forsujemy ciała, nie zmuszamy go do przekraczania jego możliwości. Dlatego efekty przychodzą po dłuższym czasie, ale za to twoje ciało nie doświadcza kontuzji, a ty sam nie walczysz ze sobą.

Uczysz się akceptacji, cierpliwości i uważności.

W codziennym zabieganiu i ogromnej ilości bodźców zapomnieliśmy, że jesteśmy częścią natury i podlegamy takim samym prawom. Shri vivek joga integralna pozwala powrócić do stanu pierwotnego, stanu radości i relaksu i w sposób bardzo prosty rozwiązywać problemy.

Od 10 lat praktykuję jogę, od 7 jestem uczennicą jednego z największych współcześnie żyjących joginów -Jivana Vismaya, założyciela Centro Shri Vivek Joga w Barcelonie. Obecnie szkoły shri vivek jogi znajdują się w Niemczech, Francji, Polsce ,a nawet Kanadzie. Po ukończeniu 4-letniej szkoły jogi kontynuuję naukę pod okiem Jivana Vismaya na organizowanych przez niego warsztatach i odosobnieniach w Polsce, Hiszpanii i Indiach. Z wiedzy zdobytej w szkole korzystam w pracy nad redukcją stresu w codziennym życiu czy podczas wystąpień publicznych. Zachęcam moich studentów do życia żywym życiem, do bycia „tu i teraz”, do czerpania z wielkiej mądrości natury, do obserwowania umysłu jako zjawiska mentalnego, ale też do zaprzestania utożsamiania się z nim.

Jak mówi Shri Guruji Vivekanada – najwyższy mistrz i twórca shri vivek „Życie jest po to żeby żyć, nie po to aby je rozumieć”.